ACENTA – TUR OPERATÖRÜ DANIŞMANLIĞI

Toplamda 30 yıl boyunca, özellikle içerisindeki 10 sene zarfında 9 ülke, 11 tur operatörü, incoming acentası ve bağlı bulunan kiralık zincir otellerden oluşan yapılarda üst düzey yönetici, şirket ortağı, Genel Müdür, Kontrat ve Ürün Müdürü pozisyonlarında çalışmış olmanın verdiği tecrübe ile, Seyahat Acentelerine ve Tur Operatörlerine kuruluş aşamasından itibaren veya işleyen firmalara yoğun bir şekilde danışmanlık verilmektedir.

Bazı Acentelere belirli konularda, bazılarına ise tüm konularda danışmanlık verilmiş ve verilmeye devam etmektedir.

Verilen danışmanlık hizmetlerinin tümü aylık, 3 aylık ve yıllık olarak raporlanmakta, sürekli başarılı işlere imzalar atılmaktadır.

Ağırlıklı olarak verilen danışmanlıklar sırası ile şu şekildedir.

Yönetim Kurulu Danışmanlığı

Sahip olunan Seyahat Acentası ve var ise Tur Operatörü veya var ise şubeleri ile birlikte, vermiş olduğu hizmetler ile doğru orantılı olarak tüm konularda üst düzey Yönetim Kurulu Danışmanlığı yapılmaktadır. Incoming, Outgoing, Ticketing, Hac, Umre Turları, Özel Turlar, Gemi Turları, MICE i,şleri yapan tüm Acentelerin işlerine vakıf olmanın verdiği avantaj ve tecrübe kullanılmaktadır.

Satış – Pazarlama Danışmanlığı

Türkiye genelinde 1.200 ü aşkın oteli ve üst düzey yöneticilerini tanıyor olmanın ve daha evvelden bunlar ile bir şekilde işbirliği yapmış olmanın verdiği güven ile, mevcut network, danışmanlık verilen firmaya kullandırılmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı fuarlarda, workshop’larda, tur operatörü ziyaretlerine, plan program yapılarak firmanın seyahat hareketi ivmesinin artması sağlanmaktadır.

Dijital Medya Danışmanlığı

Kurucusu olduğum İDA Consulting de yapılan işler ile, tecrübeli ekibi ve senelerce sahip olduğumuz veri tabanı, tasarım, yazılım ve internet programları sayesinde Acentelere Dijital Medya Danışmanlığı verilmektedir. Bir acentanın web sitesi nasıl olmalı, Online Satış Sistemi’nde neler satılmalı, XML yapısı ile HOTEL SATIŞ Sistemlerine, UÇAK BİLETİ; satış ve RENT A CAR sistemlerine nasıl bağlanılmalı, internet ortamında reklamlar ( Sponsor Kelime Google, re marketing, görüntülü reklamlar nasıl olmalı , diğer web sitelerine reklam banner’leri nasıl verilmeli ve tüm bunlar nasıl bütçelenmeli? Gibi tüm bu işlemlerin en efektif ve etkili şekilde yapılması sağlanır.

Bazı Referanslarımız

YEŞİL DALYAN TRAVEL, AXAS TRAVEL, 7 TUR TURİZM, VİZYON TURİZM, HOLIDAY LINES, VERDE TURİZM, SEYTUR,