ONLINE SATIŞ SİSTEMLERİ

20 seneyi aşkın bir süredir Online Seyahat Pazarı ve Online Rezervasyon Sistemlerini yakından takip etmekte, bunların birçoğunda da ilkleri gerçekleştiren yapıların içerisinde olmanın mutluluğunu yaşamaktayım.
İlk Online Rezervasyon Sistemi yazılımını 2004 yılı başlarında İDA Danışmanlık bünyesinde Gloria Golf Resort’a yazdık. Hem oda rezervasyonu, hemde Golf rezervasyonu yapabilen çok önemli bir yazılımdı ve uzun seneler başarılı bir şekilde çalıştı.

Zaten çalışmakta olduğum First Choice firması içerisinde görevim gereği ilk online seyahat portalı çalışmasını www.hotelbeds.com platformu için 2003 yılında başlatmıştık. 2004 yılı boyunca yazılımı devam etti ve işletme mantığının çalışma stratejisi oluşturuldu, 2005 yılında da sistem devreye alındı.

Özellikle Turizm Sektöründe, Hotel Rezervasyonları, Uçak Bileti Online Satın alma, ren a car hizmetleri, Havalimanı – Otel transfer hizmetlerinimn online sağlanabilmesi gibi konular son 10 senede çok ciddi yol aldı.Teknoloji geliştikçe, bilinçli ve eğitimli insan gücü ile birlikte sektördeki tüm hizmetler her cins ekran ve her cins mobil cihaz üzerinden seyahat talepçilerinin en hızlı ve güvenli şekilde karşısında olmaya başladı.

Artık günümüzde bir seyahat acentası, XML veri aktarımı sistemi ile, SSL Sertifikası alınmış, Sanal Pos kurulumu yapılmış bir web sitesi üzerinden müşterisine çok rahatlıkla dünyanın dört bir yanındaki otelleri satabiliyor, pazarlayabiliyor, birde üstüne uçak bileti online hizmeti vererek, her iki hizmeti paket halinde satabiliyor.

Onlarca, yüzlerce bu tip web siteleri, benim yönettiğim ve danışmanlığını yaptığım bünyeler içerisinde yapılmıştır.

Hotelbeds, Bedsonline, HotelsPro, GTA, Expedia vb Hotel Booking Portalları ile bağlantı için ve Uçak Bileti konusunda Amadeus, Galileo, Sabre veya İati, Biletbank gibi sistemler üzerinden XML bağlantısı ile her türlü online satışı yaptırabilmek mümkün olmaktadır.

Seyahat sektörü dışında da, alışveriş siteleri için,i fırsat siteleri için, mal üretimi yapan ve satışa sunan firmalar için web siteleri ve online satış sistemleri tarafımca kurgulanmış, yürütmeye alınmış ve başarılı bir şekilde işlemiştir.

Bazı Referanslarımız

www.vip.com.tr , www.holidaylines.com , www.7turbooking.com , www.gezonline.com , www.hmctravel.com , www.comforgo.com , www.yuki.com.tr , www.isguvenligibizde.com