WEB & GRAFİK TASARIM

1995 yılından bu yana Web Tasarım ile uğraşıyorum.

Yöneticisi bulunduğum tüm şirketlerde tanıtım, reklam, pazarlama ve satış kanalları hep benim görev tanımlarımda ve yetkimde oldu. Bu sebeple, web sitelerinin oluşumu, tasarlanması, yazılımı, geliştirilmesi süreçleri hep ilgi alanım içerisinde devam etti. 2002 yılında İDA Danışmanlık firmamın kuruluşu ile birlikte bu işi tam profesyonel olarak yapmaya başladım ve bunun için profesyonel ekip oluşturdum.

Bugünlere geldiğimizde, 200 üzerinde otele, 50 üzerinde Acenteye ve 100 üzerinde çeşitli firma ve derneklere web tasarımı yaptığjmızı görüyorum.

Eskiden iyi bir web sitesi için gerekli 5 önemli madde vardı,

1-) Hızlı , 2-) Güvenli, 3-) Farklı ve özgün , 4-) Güncel , 5-) Kazanç Sağlayan,

web siteniz olmalı idi…

Evet, bunlar halen geçerli ve önemli. Ancak, günümüz teknolojisi, ulaşılabilirlik geliştikçe, yaşam tarzları değiştikçe bu maddelere çok daha fazlası eklenmeye başlandı ve önem sıraları değişti.

SEO uyumlu , sosyal medya mecraları ile etkilendirilmiş, blog web sayfası olan, internet reklamları yapılan web siteleri artık daha fazla ön plana çıkıyor.

GRAFİK TASARIM ise, elbette web’in vazgeçilmezi ve görsel bütünlüğü, tasarımın gücünü kullandıran bir olgu.

Web sayfaları, 365 gün, 24 saat fuar standımız, sergi alanımız, karşılama desk’imizdir. Dünyaya açılan kapımız, aynamızdır.